Tarımsal Gıda Forumu - Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası
Loading...

Tarımsal Gıda Forumu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)'nden Odamıza iletilen yazıda; Avrupa Birliği'nin sağladığı mali destekle TOBB ve "Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği" (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)" projesi kapsamında, 28-29 Temmuz 2021 tarihlerinde, çevrim içi olarak, "Tarımsal Gıda Forumu" etkinliği gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Söz konusu forumun; 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen "Tarımsal Gıda Forumu"nun devamı niteliğinde olup, endüstri liderlerini, politika yapıcıları, çiftçileri, tarımsal gıda tedarik zinciri aktörleri, kamu kurumları ve diğer ilgili paydaş kuruluşları; 6 farklı oturum, paneller ve interaktif yuvarlak masalar aracılığıyla, "tarımsal gıda" alanındaki temel konuları tartışmak ve firmalar arasında yeni ortaklıklar kurmalarına fırsat yaratmak için bir araya getireceği belirtilmektedir.

TOBB ve EUROCHAMBRES işbirliğinde 28-29 Temmuz 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan "Tarımsal Gıda Forumu" etkinliğinin, aşağıdaki konularda altı interaktif oturumdan oluştuğu bildirilmektedir.

1. Coğrafi İşaretli Ürünler

2. Kuruyemişler ve Meyve

3. Aromatik Bitkiler

4. Dondurulmuş Gıdalar (su ürünleri dahil olmak üzere)

5. Sağlıklı Yaşam için Besleyici Ürünler (vegan, glutensiz, diyabetik vb)

6. Etkinlik için düzenlenen ankete katılan firma ve paydaşların ilgi gösterdikleri konu başlıklarına göre oluşturulacaktır.

Etkinliğe katılmak için gündemin de yer aldığı https://q.surveypal.com/TEBD-Agri-food-Network-EventRegistration anketi üzerinden kayıt yaptırılması gerektiği vurgulanmaktadır.

Son olarak etkinliğin 28 Temmuz 2021 tarihinde başlayacağı ve etkinlik boyunca Türkçe ve İngilizce simültane çeviri sağlanacağı ifade edilmektedir.

 

Üyelerimize duyurulur.